TĪkkoks

Tīkkoks ir ļoti izturīgs koks, kas tiek audzēts Ziemļaustrumāzijā. Koka pirmsākumi meklējami Indijā, Birmā un Taizemē. Indonēziešu tīkkoku 1816.gadā atklāja holandieši, bet šodien to monopols pieder Indonēzijas valdībai. Tīkkoks, ko pazīstam mēs, ir audzēts plantācijās, nevis audzis tropu mežos.

Tīkkoks ir vērtīgs izejmateriāls, jo tas ir izturīgs pret laika apstākļiem un ir viegli apstrādājams. Dabiskās eļļas, ko satur koks, padara to arī ūdens izturīgu un ļauj koksnei lieliski pretoties apkārtējās vides dažādajai, arī kaitīgajai, ietekmei. Šīs koksnes izvēle dzimtas mēbelēm, jahtu apdarei un klājiem, mūžīgam grīdas klājumam ir labi saprotama. Koks nepakļaujas laika ritējumam, tāpēc ir pazīstams kā Lietaskoku Karalis.

Jebkurš šīs koksnes izstrādājums ir unikāls. Koksnes kvalitāte atkarīga no koka vecuma un no tā, kura koka daļa tiek izmantota. Koksne satur gan cieto, gan mīksto šķiedru un ir sastopama no gaišas, līdz pat tumši brūnai krāsai. Šim lieliskajam dabas produktam ir gluda tekstūra un labi redzama koka šķiedra. Neviens cits no cilvēcei zināmiem lietaskokiem nespēj sacensties ar tīkkoka kvalitāti.

Lord Monteray 1892.gadā ir teicis: „Tīkkoks starp kokiem ir tas pats, kas dimants starp dārgakmeņiem un zelts starp metāliem.’’

Atpakaļ